Anasayfa > Hakkımızda

Biz Kimiz?

Biz yaptığı işi seven insanlarız. Hepimiz özel sektörde senelerce çalıştıktan sonra bir eksiklik hissedip, mevcut şartları ile yetinmeyip, sıradan işler yapmaya son verip, yöneticilerinden şikayet etmekten bıkıp, çalışırken bir şekilde eğlenebileceğine inanıp, risk alıp, maddi hedefleri bir kenara bırakıp, uzun hakkımızda yazıları yazıp, hayalleri peşinde koşan girişimci insanlarız. 2009 dan bu yana bu heyecanı içimizde taşıyarak her gün daha iyi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Çalışırken Neler Dinliyoruz, Sıkılınca Neler Yapıyoruz?

Morcheeba, fiona apple, midlake, morphine, yann tiersen dinliyoruz..Leonard cohen'siz olmaz deyip the doors u da listeye ekliyoruz.. Bazı bazı megadeth dinliyor ve zeki müreni de çok seviyoruz. Yiğit özgür karikatürlerine bakıp gülüyoruz, zaytung okuyup yine gülüyoruz.. gazeteye bakıp bazen de gündemdekilere gülüyoruz.. Canımız sıkılınca playstation oynuyoruz, bazen ‘çıkıp bi hava mı alsak diyoruz’.. Bazı günler hiç çalışmıyoruz bazı günler sabah 5 e kadar aralıksız çalışıyoruz.. Bunlardan bahsettik çünkü bütün bu pozitif enerjimizi, rahatlığımızı, mutluluğumuzu tabiki ürünlerimize de yansıtıyoruz. Ürünleri ile mutlu olan, bizim ürünleri yaratırken duyduğumuz heyecanı hissedecek müşterilerimiz olsun istiyoruz.. Hatta ofisimize gelsinler beraber kahve içelim de istiyoruz.. “Bize internetten mobilya satılır mı diyenlere sesleniyoruz;

Bugün (08.2011) 8.756. ürünümüzü gönderdik. Türkiye’nin her iline ürün gönderdik, göndermediğimiz ilçe ise çok az kaldı. İlk İhracatımızı yaptık. Hayatında internetten alışveriş yapmamış müşterilere satış yaptık ki daha yeni başlıyoruz..” demiştik 2011 yılında yazdığımız hakkımızda yazısında..

Bugün ise (06.2013) Decortie ürünleri, Yalnızca Türkiye’de değil, İtalya, İngiltere, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın tamamında, aynı zamanda Libya, Mısır, Azerbaycan ve çevre ülkelerinde de satılmaktadır.

Ne Yapıyoruz? Nasıl Yapıyoruz?

Biz tasarıma inanıyoruz. Her şey tasarımla başlıyor. Çılgın, eğlenceli, zepzeki, idealist, çok az artiz(çok az), en sevdiğim diye 1500 şarkı sayabilen, üstün insan tasarımcımız (ki kendisi bir İTÜ entas mezunu) olduk olmadık şeylerden ilham alıp, süper şeyler yapıyor. Sonra enteresan insan, ürünlerin kalitesi ve sağlamlığı konusunda takıntılı, süper üretim sorumlumuz ki kendisi ağaç işleri endüstri mühendisidir, teknik çizimi alır, üretimdeki herkes ile birlikte şöyle yapalım böyle yapalım konulu beyin fırtınaları ile değerlendiriyor. Sonra ürünün birkaç şekilde prototipini yapıp önce kendisi görüş bildiriyor. ‘Bu masa sallaaaanııır, ben yapmam bunu böyle söyleyeyim baştan’ gibi tepkilerle tasarımcı ve satışçıya durumu anlatıyor. Tasarımcı ürünün estetiğini bozan, kullanımını zorlaştıran bir şey varsa üretimciye dırdır illa da dırdır yapıyor, Satışçı maliyeti düşürecek bir şey var ise şunu şöyle yapalım, burasını değişken yapalım daha çok satılır konulu kapitalist dırdırlarını üretimciye ve tasarımcıya ilettikten sonra 2. Prototipler yapılıyor. Burada üretim-tasarım-satış dengesini birbirimizi ikna ederek ve sonunda ortak paydada buluşarak sağlıyoruz. Ürünler acımasız şekilde kalite testlerine tabi tutulduktan sonra artık herkesin içine sindi ise ürünün montaj kılavuzları hazırlanıyor, tasarım tescil başvuruları yapılıyor ve satışa iletiliyor. İdealist, kapitalist, özünde iyi insan satışçımız (ki kendisi endüstri mühendisidir. Yüksek de yapmış, doktorasına da devam etmektedir(Doktora biraz yalan gibi sanki ama neyse, olsun). Çok azimli bir kişiliktir) Kendisi ürünü müşteriye en açık şekilde ifade edebilmek için açıklamaları yazıyor ve satışa sunuyor. Satışçımızı övmek gibi olmasın kendisi gerçekten çok zekidir (gerçekten). Yeni fikirlere çok açıktır hatta genelde yeni fikirler açan bizzat kendisidir. Bir de biz bunlar ile uğraşırken arka tarafta satın alma ve finans operasyonlarını yöneten, muhasebecimize tek düzen hesap planını yutturan,(Mali müşavirimiz bu söze alınmış, yazar burada kişinin şartları zorlamasına sesleniyor, yoksa süpersiniz.) bize her konuda destek olan, panik ama mantıklı, stresli ama analitik, pratik ama sistemci ortağımız, sorumlu olduğu alanların dışında kadrolu joker olarak görev yapmaktadır. Ama kendisine biz buradan sesleniyoruz; Why so serious?

Üretim

Biz ürünlerin standartlaşmasından çok hoşlanmıyoruz. Dolayısı ile ürünlerde mümkün olduğunca renk ve malzeme seçeneği sunmaya çalışıyoruz. Biz, insanlar bütçelerine göre, sevdiği renklere göre sevdiği tasarımları alabilsin isteriz hep. Örneğin 10 Adet Piu kitaplığı malzeme ve renk seçeneklerini göz önüne alarak 1.000 nin üzerinde farklı kombinasyon ile alabilirsiniz. Ya da Roscoe kitaplığı 6 farklı şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde değerlendirildiğinde sitemizde 100 lerce seçenek bulunmaktadır. Sizlere daha ulaşabilir fiyatlı tasarımlar sunabilmek için genelde stoksuz çalışıyoruz. Sipariş geldiğinde Cnc Makine Hattımız ile hızlı bir şekilde ürünlerinizi üretebilmek için her gün kendimizi geliştiriyoruz. Siparişleri ortalama 2,3 günde gönderiyoruz, stok tutmadığımız için size daha fazla seçenek sunabiliyor, maliyetleri düşürebiliyoruz. Bildiğiniz gibi değil, bu üretim yöntemi için sürekli okuyoruz, araştırıyoruz, denenmemiş yöntemler deniyoruz, tedarikçilerimizi ikna etmeye çalışıyoruz.

Gelecek Planlarımız & Üzerinde Çalıştıklarımız

2011 yılında yazdığımız hakkımızda yazısındaki gelecek planlarımızı silmek durumunda kaldık, çünkü hepsi gerçekleşmiş. Hoş bir duygu. Şu an, başta oturmaya kıyamayacağınız berjerlerimiz, ayaklarınızı uzatırken çekineceğiniz puflarımız, ona uzanıp kitap okurken fotoğraf çektirmek için can atacağınız okuma koltuklarımızın sayısını arttırmak için çaba harcıyoruz. Bunun dışında yakın zaman içerisinde sehpa ve aksesuar ürünlerinde de farklı malzemeler ile yeni enteresan ve estetik girişimlerimiz olacak. Farklı malzemeleri, bütün şartlarını zorlayarak, evinizin her noktasına Decortie ürünlerini görebilmeniz, sizi şaşırtmak ve mutlu etmek için evirip, çevirip, kesip, büküp, boyayıp sahaya indireceğiz.

Sizlerden gelen yoğun istek ve talep üzerine gündemimizde, ürünleri canlı olarak görebileceğiniz, dokunup, hissedip, heyecanlanacağınız fiziki bir mağaza düşüncesi içerisindeyiz. Düşünüyoruz,  o halde var olacağız.

Decortie den Almak ya da Almamak, İşte Bütün Mesele Bu..

Bizlerde sizler gibi internetten alışveriş yapıyoruz, evet bazen bizler de ürünü bilgisayarda çok beğensek de gelince hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Dolayısı ile tedirginliğinizi emin olun ki anlıyoruz. Biz ürünlerimizin tasarımına ve kalitesine çok güveniyoruz ancak diyelim ki ürün tam olarak içinize sinmedi, hayallerinizdeki beyaz atlı prens sivilceli bir ergen çıktı (olmaz ya hadi oldu diyelim), ya da gelen ürünü kurmakta zorlandınız ve telefonda size destek olmamıza rağmen çözemediniz, kargoda problem oldu, bu durumda bizler ile bağlantı kurarak bizlerden destek alabilir, gerektiği durumlarda ürünün yenisi ile değiştirebilir, ya da ürünü geri iade ederek paranızı da geri alabilirsiniz. Renginden mi emin olamadınız? Malzeme kalitesinden mi emin olamadınız? Sunta-Mdf Arasındaki farkı yakından mı görmek istiyorsunuz? Bize ulaşın, hemen ücretsiz malzeme numunesi gönderelim. Şirketimiz ve Ürünlerimiz ile ilgili fikirleriniz mi var? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Telefon, facebook, twitter, pinterest, mektup şartları zorlayın. Bir kulağımız her zaman sizde.