Anasayfa > Sıkça Sorulan Sorular

1. Decortie nedir, ne değildir?

Decortie, düşünür, kendi ürünlerini tasarlar ve kendi üretimini kendi yapar.

Bazılarının desteksiz atışına siz inanmayın, Decortie 2009 yılında başlayan macerası ile Türkiyenin ilk online mobilya tasarım markasıdır.

Daha fazlası için hakkımızda yazısını okuyabilirsiniz.

2. Ürünleri nasıl satın alabiliriz? Ödemesini nasıl yapabiliriz?

Ürünlerimizi internet sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Ödemenizi kredi kartı, havale, eft yolu ile online olarak gerçekleştirebilirsiniz ya da kapıda ödeme kargo seçeneği ile teslimat sırasında yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sitemizde 3d güvenli ödeme sayfası bulunmaktadır. Banka bilgileriniz tarafımızca görülmemekte ve direkt olarak banka sayfası üzerinden alınmaktadır.

3. Ürünlerin gönderimini nasıl yapıyorsunuz? 

Ürünlerin Tüm Türkiyeye gönderimini kargo yolu ile yapıyoruz. Kargo firmalarının ürüne zarar vermemesi için çok çalışıyoruz, uğraşıyoruz ve ambalajlarımızın 10 kaplan gücünde olması için elimizden geleni yapıyoruz. Yeni çıkan her ürünümüze, bizim 90-60-90 diye adlandırdığımız bir test ile ilk işkence denemelerini biz yapıyoruz. İşkencelerden tek parça ve sağ kurtulması durumunda ambalajı konusunda ancak emin olabiliyoruz.

Bu arada bilmenizde fayda var, ürünlerin kargo ücreti tarafımızda karşılanmaktdır

4. Ürünlerin kurulumunu kim yapıyor?

Decortie ürünlerinin tamamı, demonte olarak düşünülmekte ve kolayca müşterilerimiz tarafından kurulması hedeflenerek tasarlanmakta ve üretilmektedir. İlk kurulumda, ustalık beceresi olmayan kişilerce test edilmektedir. Ürün için gereken tüm aparatlar parça içerisinde bulunmaktadır.

Ürün içerisinden çıkan Türkçe-İngilizce montaj kılavuzları ile ürünümüzü kolayca kendiniz kurabilirsiniz. 

Ürünlerimiz şu an için Türkiye'de ve Avrupanın 7 farklı ülkesinde düzenli olarak satılmaktadır. Dolayısı ile 3.000 Km uzak bir yerden, kurulum ve montaj ile ilgili soru almamak stresi, üzerimizde montaj kılavuzlarını geliştirmek için harika bir motivasyon kaynağıdır.

Kendimize güveniyoruz. Eğer ürünlerimizden birini zorluğu nedeni ile kuramazsanız, ürünü koşulsuz geri iade alıyoruz.

5. Ayrıca montaj hizmeti veriyor musunuz?

Yalnızca istanbul bölgesinde anlaşmalı olduğumuz profesyonel montaj firması aracılığı ile bedelli olarak montaj hizmeti verilmektedir. Montaj hizmeti için siparişinizi geçerken, montaj hizmetini de seçerek sepete atmanız yeterlidir.

6. Ürünlerinizi görebileceğimiz bir mağazanız var mı?

Şu an yok ancak 2014 yılında, ilk mağazamızı İstanbul'da açacağız. Çılgın, yeni ve daha geniş bir ürün gamında çalışmalarımız devam ediyor, yazarken dahi heyecanlanıyoruz. Evet, biz geliyoruz.

7. Ürünlerinizin ölçülerinde değişiklik yapabilir miyiz?

Ürünlerimiz cnc makinalardan, planlı, projeli, ölçülü çıkmaktadır. Dolayısı ile istemiş olduğunuz en küçük bir değişiklik kelebek etkisi ile tüm parçalara hatta ve hatta ürünün ambalajına kadar değişiklik gerektirdiği için şu an da bu konuda yardımcı olamıyoruz.

Piu Kitaplık gibi bazı modüler tasarlanan ürünlerimizde adet ve tasarımı siz oluşturduğunuz için bu ürünlerde özgürsünüz ancak diğerlerinde maalesef ölçülerimiz standarttır.

8. Ürünleri tasarımı kime aittir?

Tasarımların tamamı decortie'ye aittir. Aynı zamanda şirketin ortaklarından da biri olan tasarımcımız sizin için düşünür, hayal kurar, yazar, çizer , karalar.

Bazı emeğe ve düşünceye saygı göstermeyen arkadaşlar ürünlerimizi kopyalıyor, benzerlerini yapıyor, kendileri ile yasal olarak uğraştığımız gibi bütün kötü niyetlerimizi de karma yolu ile kendilerine düzenli olarak sunuyoruz.

Bu arada resmi bir dil ile ifade etmek gerekir ise;

27 Haziran 1995 tarih ve 22326 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması Kanun Hükmünce Kararnameye göre tescilli ve koruma altındadır.

9. Ürünler ile ilgili bir problem çıkarsa ne yapmalıyım?

Bizim ile info@decortie.com, internet sayfamızın iletişim bölümü, canlı destek ve telefon ile hemen iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bize ulaştığınızda problemin %50 si çözülmüş, kalan % 50 si de tarafımızca devralınmış olacaktır.

10. Ürün istediğim saat aralığında tarafıma teslim edilebilir mi? 

Kargo şubesinin size uzaklık ya da yakınlığına göre kargonun teslim saati değişebilmektedir. Ürünleri size gönderiğimizde tarafınıza mail ve sms yolu ile kargo takip bilgileri gelmektedir. Kargo şubesi ile görüşerek teslimat saati konusunda yardım alabilirsiniz. Kargolar genellikle teslimatlarını 10.00 ile 16.00 arasında yapmaktadır.

11. Sitemizde ya da mağazamızda ürünlerinizin satışını yapmak istiyoruz, mümkün müdür?

Maalesef şu an da e-ticaret siteleri için yeni online bayilik vermiyoruz.

Perakende mağazalar içinde corner olarak satışımız bulunmamaktadır. 

2014 yılı sonunda itibaren franchise verilecektir.

12. Matte sizin markanız mı?

Evet, bizi yakaladınız. 

Matte bizim özellikle online da birlikte çalıştığımız hepsiburada, evmanya, evim.net, vivense gibi siteler ile yoğun olarak çalıştığımız bir markadır. Özel anlaşmalarımız nedeni ile bu ürünleri decortie.com üzerinde satışını yapmıyoruz.

13. Biz tasarım göndersek, yapabilir misiniz?

Maalesef kişiye özel üretim yapmıyoruz.

Sıkça sorulmayan, nadiren sorulan hatta belki yalnızca sizin aklınıza gelecek, kitaplara konu olacak ya da sadece merak ettiğiniz bir sorunuz var ise bize lütfen sormaktan çekinmeyin. Düşünceleriniz ile ilgili merak içindeyiz.

Sevgiler,

 

decortie logo